Siekime įtvirtinti Kauną kaip vieną patraukliausių miestų darbdaviams

Dėl didelio žmogiškųjų išteklių potencialo ir patogios geografinės padėties Kaunas tapo patrauklia vieta inovacijų plėtrai ir investicijoms. Siekiant paskatinti dalijimąsi jau turima patirtimi ir pasiekimais bei pristatyti ateities investavimo Kaune galimybes Kauno miesto savivaldybės, Seimo nario Žygimanto Pavilionio ir organizacijos „Baltoji banga“ iniciatyva buvo surengta diskusija, kurioje dalyvavo miesto Savivaldybės, esamų ir būsimų investuotojų ir Kaune veikiančių valstybinių institucijų atstovai.

Sveikindamas diskusijos dalyvius Seimo narys Ž. Pavilionis pabrėžė, kad Kauno sėkme suinteresuotos visos Lietuvos partijos, kurios turi susitelkti siekdamos atskleisti Kauno ekonominį potencialą.

Anot Seimo nario, Vilnių dauguma investicijų pasiekė tik po intensyvių darbinių kelionių į užsienio įmones, todėl Ž. Pavilionis pritarė teiginiui, jog Kaunas pats turi medžioti stambiausias investicijas, pats kviesti po visą pasaulį pasklidusius kauniečius grįžti ir kartu kurti savo miestą.

„Kaunas privalo daug geriau išnaudoti ir dvišalio bendradarbiavimo sutartis su kitais pasaulio miestais, ypač JAV miestu Los Andželu, kuriame įsisteigusi įtakinga lietuvių ir litvakų verslininkų bendruomenė. Los Andželas dar šiais metais galėtų sulaukti Kauno delegacijos vizito Los Andželo lietuvių dienose“, – teigė Ž. Pavilionis.

Renginyje kalbėjęs Seimo TS-LKD frakcijos narys Kazys Starkevičius pasidalijo savo darbo Kaune patirtimi ir pasidžiaugė bendrais pasiekimais atveriant JAV rinką Lietuvos produkcijai. Pasak Seimo nario, šiuo metu prekyba su JAV plečiasi bene sparčiausiai, JAV tampa viena svarbiausių Lietuvos eksporto rinkų ir tuo, be abejonės, turi pasinaudoti kauniečiai.

„Svarbiausia – mūsų visų vieningas veikimas siekiant Kauną įtvirtinti kaip vieną patraukliausių miestų kurti darbo vietas, gyventi ir dirbti“, – sakė K. Starkevičius.

LR Seimo Ryšių su visuomene skyriaus inf.