Ar pamatuotai vykdoma Žemės ūkio ministerijos pertvarka?

   Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) paskelbė, kad nuo liepos 1 d. įsigalios naujai patvirtinta ŽŪM struktūra. Skelbiama, kad šiuo metu ministerijoje yra 343 pareigybės, po pertvarkos jų liks 290. Darbuotojų skaičius sumažės 53 pareigybėmis arba 15,5 proc., tikimasi sutaupyti apie 60 tūkst. eurų.
  „Reformai, kuri yra būtinybė, pasirengta. Per 27 Lietuvos Nepriklausomybės metus ūkininkai prisitaikė prie permainų, išmoko pasinaudoti ES parama, o ŽŪM reformų nebuvo jau dešimt metų“ – antradienį ŽŪM surengtoje spaudos konferencijoje sakė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.
  Su šiais ministro žodžiais negaliu sutikti. Po kiekvienų Seimo rinkimų, pasikeitus valdančiajai daugumai, ŽŪM kiekvieną kartą būdavo reformuojama, optimizuojama, mažinamas darbuotojų skaičius. 2008 m., man pradėjus vadovauti ŽŪM, buvo vykdomas valdymo optimizavimas, mažinamas darbuotojų skaičius. Žuvininkystės bei Veislininkystės priežiūros tarnybose dirbančių skaičius buvo sumažintas per pusę, gerokai buvo sumažintas darbuotojų skaičius ir kitose ŽŪM struktūrose.
  Keistai atrodo ŽŪM paskelbta žinia, kad specialistų skaičius po pertvarkos nemažėja. Iki šiol ŽŪM jų buvo 264, dabar liks 248 specialistai. Pokytis – 16 darbuotojų, ŽŪM yra 16 neužimtų etatų ir steigiamos 9 naujos vyriausiųjų ir vyresniųjų patarėjų pareigybės. Kažkaip nesueina skaičiai: pagal vienus – mažinama 15,5 proc., pagal kitus – niekas nemažėja.
Todėl kyla klausimų: ar pamatuotai vykdoma Žemės ūkio ministerijos pertvarka, ar nebus sutrikdytas svarbių ŽŪM struktūrų darbas ir ar tai neturės neigiamos įtakos tolimesnei žemės ūkio ir kaimo plėtrai?
                                                                                                                               Kazys Starkevičius
                   Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys