Pavasariui – saulei – gyvenimui

Taip pavadintas tradicinis koncertas, skirtas Kovo 11-osios jubiliejui paminėti, vyko „Girstučio“ rūmuose Kaune. Pilnutėlė salė iškilmes pradėjo Lietuvos valstybės himnu, pasirodė vaikų darželio „Girstutis“ dainorėliai, šokių studijos „Mida“ jaunimas. Jų pasirodymai buvo apdovanoti ne tik plojimais, bet ir saldumynais. Susirinkusiuosius pasveikino Kauno miesto tarybos narė Edita Gudišauskienė.

Scenoje – E. Gudišauskienė ir K. Starkevičius

Šventės globėjas Seimo narys Kazys Starkevičius kalbėjo apie valstybės kelią, istorinę dviejų respublikų – prieškarinės ir atkurtosios – sąšaukas. Tarpukariu nespėta pastatyti paminklo lakūnams Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui, monumentas jiems Žaliakalnyje iškilo atkūrus valstybę; prieškariu Kauno sporto halė buvo viena moderniausių, mūsų laikų „Žalgirio“ arena sutraukia pasaulinis sporto ir meno renginius.

„Girstučio“ salė buvo pilnutėlė

Didžiausias miesto turtas – veiklūs ir atsakingi žmonės. Penkiolikai jų K. Starkevičius įteikė padėkos raštus ir valstybės vėliavas, kad jos puoštų namus švenčių dienomis. Buvo pagerbti pedagogai, visuomenininkai, Palemono gimnazijos moksleivis Rokas.

Rokas priima trispalvę iš K. Starkevičiaus rankų

Koncertą pratęsė Seimo nario prof. Vytauto Juozapaičio atliekamos dainos.

kazys.lt inf.