Neuždarykime kelių maistui

Gruodžio 19 d. kreipiausi į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį. Ekonomikai reikia nesustoti ir karantino metu. Leidžiant ūkininkams pristatyti vartotojui prekes tiesiogiai, bus kaip tik mažiau sangrūdos prekybos centruose. Mažiau sąlygų virusui plisti. Likusi argumentaciją pačiame rašte:

DĖL TRUMPŲJŲ MAISTO TIEKIMO GRANDINIŲ VEIKLOS KARANTINO METU

Vyriausybė savo pirmajame posėdyje pakeitė ankstesnės Vyriausybės priimtą nutarimą „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje“. Karantino sąlygos buvo ženkliai sugriežtintos, jo terminas pratęstas iki 2021 metų sausio 31 dienos. Įvesti griežti ribojimai asmenų keliavimui į kitas savivaldybes. Dauguma Lietuvos žmonių supranta, kad šalyje pastaruoju metu susiklostė labai nepalanki situacija, kasdien vis didėjant koronaviruso paveiktų asmenų ir aukų skaičiui, pritaria šiems Vyriausybės veiksmams. Tačiau yra atvejų, kai keliavimai iš vienos savivaldybės į kitą galėtų būti pateisinami, kurie kaip išimtys nėra numatyti minėtame Vyriausybės nutarime.

Lietuvos gyventojai jau seniai pripažino trumpųjų maisto tiekimo grandinių teigiamą veiklą, kai ūkininkai, auginantys ar gaminantys maisto produktus, be tarpininkų juos pristato vartotojams. Tiekiamas maistas pagal principą „nuo lauko iki stalo“ visada yra šviežias, kokybiškas ir patrauklus. Daugelis trumposios maisto tiekimo grandinės dalyvių veikia ne tik savo savivaldybėje, bet turi sutartis ir su kitų savivaldybių vartotojais, todėl priimtas judėjimo ribojimas į kitas savivaldybes ribos šių grupių veiklą, nebebus galimybės maisto produktų pristatyti kitoje savivaldybėje esantiems vartotojams.

Gerb. Sveikatos apsaugos ministre Arūnai Dulky, kreipiuosi į Jus prašydamas atsižvelgti į ūkininkų, trumposios maisto tiekimo grandinių dalyvių pageidavimus sušvelninti ribojimus kirsti savivaldybių ribas trumposios maisto tiekimo grandinės dalyviams ir siekiant šviežiais, kokybiškais maisto produktais, daržovėmis bei vaisiais aprūpinti ne tik savo, bet ir kitų savivaldybių vartotojus, su kuriais nuo seno yra susiklostę tarpusavio santykiai.

Prašyčiau gerb. Ministrą informuoti mane apie Jūsų priimtą sprendimą šiuo klausimu.

Pagarbiai,

Kazys Starkevičius

Seimo TS-LKD frakcijos narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas