Kodėl Lietuva nelaukia Europos ir kuria savo imuniteto pasą?

Apie tai portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariais Kaziu Starkevičiumi ir Luku Savicku.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius teigia, kad mato galimybių paso būtinybę. Dar sausio mėnesį jo vadovaujamas komitetas svarstė galimybių paso idėją. Tuomet Ekonomikos komitetas priėmė rekomendacinio pobūdžio nutarimą vystyti šią idėją.

„Pasižiūrėjome praktiką kitų šalių, norvegai tuo keliu jau ėjo. <…> Tik vėliau Europos Komisija nusprendė, kad bus toks pasas. Bet aš galvočiau, kad visiškai nesvarbu, kada atsiras Europos pasas, gerai, kad bus mūsų imuniteto ar žaliasis pasas“, – įsitikinęs K. Starkevičius.

Pasak jo, apie galimybių pasą kalbama jau seniai vien dėl to, kad šios idėjos įgyvendinimui buvo reikalingas kruopštus pasiruošimas, e. sveikatos sistemos pritaikymas imuniteto paso reikmėms.

„Juo labiau, kai dabar yra didelė dalis žmonių ir prasirgę, ir paskiepyti, būtų didesnis veiklų atsivėrimas. Galima pagalvoti ir apie kaimo turizmo atvėrimą, sanatorijų atidarymą, kurios dabar uždarytos ir gauna išmokas. Čia toks galimybių praplėtimas“, – tikino politikas. 

K. Starkevičiaus nuomone, lietuviškas galimybių pasas ir europinis sertifikatas neprieštarauja vienas kitam. „Mūsų toks paruošiamasis, o po to galėtų būti ir į vieną sujungta. <…> Investuoti [į galimybių pasą] tikrai verta“, – svarstė Ekonomikos komiteto pirmininkas.

Laidos vaizdo įrašą žiūrėkite čia: https://www.facebook.com/tv3televizija/videos/735116817180665/