Apie Kazį mano…

Tėtis mus išmokė darbštumo ir padorumo

Tėtis mus išmokė suprasti, jog svarbiausia – norėti dirbti, o darbo galima rasti visur. Todėl praėjusią vasarą mes nevažiavome uždarbiauti į užsienį, o triūsėme prie namų esančiuose braškių laukuose. Išmokti sąžiningu darbu užsidirbti pinigų – didelė vertybė jaunam žmogui.

Živilė ir Raminta Starkevičiūtės


Kazys visiems stengiasi padėti

Kazimieras – šaunus vyras, visiems atidus ir draugiškas. Žinau, kad į jį pagalbos kreipiasi įvairiausių profesijų atstovai, tačiau jis visiems stengiasi padėti. Jis įsiklauso į kiekvieną žmogų, yra paprastas, nuoširdus. Kazimieras man – vadovo idealas, Jei ne jo pastangos. “Atleto” krepšininkai tikrai nerungtyniautų Lietuvos krepšinio lygoje.

Vladas Garastas,
Kauno miesto Garbės pilietis
Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas


Jis visada turi naujų idėų

Kazys man patinka, nes yra linksmas ir turi naujų idėjų. Tik K. Starkevičiaus užsispyrimo dėka Kaune atsirado Ledo arena. Jis daugelį metų yra Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas, daug prisidėjęs prie dailiojo čiuožimo poros P. Vanago ir M. Drobiazko laimėjimų. Apie šį žmogų galiu pasakyti tik gera – tai nuolat naujomis idėjomis verdantis politikas, pastabus ir jautrus žmogus.

Rimas Kurtinaitis,
legendinis “Žalgirio” krepšininkas,
Azerbaidžano krepšinio rinktinės treneris


Tai perspektyvus politikas

Nors Kazimieras atsakingas už miesto ūkį, tačiau neblogai išmano ir kultūros reikalus. Jo iniciatyva Kaune buvo pradėtas rengti prestižinis fortepijoninių duetų festivalis. Kazys puikiai bendrauja su žmonėmis, visada kalba paprastai ir nuoširdžiai. Tai perspektyvus politikas.

Petras Bingelis,
profesorius,
Kauno valstybinio choro meno vadovas


Juk be ūkininkų žemės ūkis – nulis

Kazys, būdamas žemės ūkio ministru, nuoširdžiai stengiasi padėti Lietuvos ūkininkams, kitiems žemdirbiams, kad jie galėtų gyventi geriau ir užtikrinčiau. Mane taip pat džiugina, kad Kazys ir pats – ūkininkas. Juk be ūkininkų žemės ūkis – nulis.

Jonas Talmantas,
Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas


Ministras – specialistas

Ministro – specialisto privalumai išryškėja, kai jo valdomai sričiai nereikia radikalių reformų, bet reikia daugybės, iš išorės lyg ir nematomų, tačiau labai svarbių pagerinimų, ekspertinių patobulinimų. Šiuo požiūriu būtent tokiu ministru – specialistu laikyčiau žemės ūkio ministrą K. Starkevičių, kuris pats yra ūkininkas ir žino šios srities valdymo aplinkybes iš vidaus. Tapęs ministru per pirmuosius savo vadovavimo metus jis inicijavo daugybę žemdirbiams svarbių šios srities pagerinimų. Su žemės ūkiu nieko bendro neturėjęs ministras – politikas to padaryti negebėtų.

Kęstutis Masiulis,
profesorius,
politikas, humanitarinių mokslų daktaras


Surengė 1-ąją Kazimiero mugę Kaune

Džiaugiuosi, kad Žemės ūkio ministerijoje dabar yra tikras šeimininkas, tikras ūkininkas, kuris supranta žemdirbius, žino, kad tarp miesto ir kaimo turi būti gražus ryšys. Tai jis surengė pirmąją Kazimiero mugę Kaune, kuri kasmet vis plečiasi.

Andrius Kupčinskas,
Kauno miesto meras


Žemės ūkio ministras, labai sėkmingai atstovaujantis savo veiklos sritį Vyriausybėje

Visada gera komandoje turėti tokių žmonių, kuriais gali pasitikėti ir iš anksto žinoti, kad sritis, kurioje politikams patikėtoje dirbti, bus tinkamai atstovaujama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kalbant apie žemės ūkio sritį, tenka pasidžiaugti, kad žemės ūkio ir kaimo reikalų srityje šią kadenciją puikiai dirbo vieninga komanda, kurios lyderis buvo ministras Kazys Starkevičius, kaip Žemės ūkio ministras, labai sėkmingai atstovaujantis savo veiklos sritį Vyriausybėje, ir Edmundas Pupinis, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas, puikiai atstovavęs žemdirbius ir kaimo žmones Seime, įstatymų leidybos ir parlamentinės kontrolės srityje. Ypatingai norėčiau padėkoti minėtiems politikams už jų tvirtą poziciją Lietuvą atstovaujant tarptautiniu, ypatingai Europos Sąjungos lygmeniu. Manau, kad jų indėlis kovojant dėl teisingesnės paramos paskirstymo ES, duos ilgalaikės naudos ne tik Lietuvos žemdirbiams, bet ir visiems mums, maisto produktų vartotojams. Taip pat negaliu nepaminėti ir jų darbų, už kuriuos susitikimuose dėkoja ne tik žemdirbiai, bet ir kitų sričių atstovai; tai ir ūkininkų turgelių sistemos sukūrimas, tai ir ES investicinės paramos gavimo ir administravimo tvarkos supaprastinimas, tai ir įstatyminės pataisos siekiant atsiskaitymų tarp žemės ūkio produktų gamintojų, perdirbėjų ir pardavimo subjektų atsiskaitymo skaidrumo ir terminų laikymosi, tai ir aktyvi pozicija ieškant rinkų Lietuvos maisto produktų eksportuotojams. Tikiu, kad ir ateityje ši komanda, kokiose pozicijose bedirbtų, duos daug naudos Lietuvos žemės ūkiui ir visai Lietuvai.

Irena Degutienė,
LR Seimo pirmininkė